Olga Hlaváčová

Vyučení v oboru - dámská krejčová

Vyučila jsem se před rokem 1989. Ale začalo to mnohem dříve. Už  v deváté třídě museli rodiče často navštěvovat školu, pro neustálé připomínky k mému vlastnoručně ušitému oděvu, který se vymykal tehdejším trendům. Především neodpovídaly barvy - šedá, modrá, šedomodrá?  Ještě dodnes si pamatuji první modely. Dvoubarevné kalhoty, halenky s tisíci knoflíčky, sukně v růžovo, vínové kombinaci. To vše kdysi tak nějak nepatřilo do školy ani na ulici. Dnes se tomu nechce věřit.

Po vyučení jsem se vzdala této profese dobrovolně. Opravdu mne nebavilo, dále pokračovat v šedomodrých nudných kreacích a opravách: Začala jsem pracovat v jiných oborech.

Po roce 1989 jsem se ke své profesi vrátila. Nic nebránilo zvolit si barvy, materiály a pustit se do kreativní tvorby oděvů. Nejdříve jsem začala vyrábět dětské šaty, kde už se uplatnily všechny barvičky, střihy a návrhy. Časem  k tomu přibyl i ostatní dětský sortiment.

Později se firma přeorientovala na psí módu, které byl nedostatek. Díky mým dlouholetým zkušenostem s chovem psů jsem do této sféry zabloudila možná trochu proti své vůli. O oblékání psů neměl nikdo moc informací a tak se začínalo tak říkajíc od píky. Dnes, po téměř deseti letech zkušeností, si už troufnu říct, že vím, co dělám.

V dnešní době je krejčovská dílna zaměřena na módu pro Vaše koníčky.  Vyrábíme kostýmy na flamenco, lolita šaty, country a western šaty,  nebo psí módu. Vše originální od návrhu až po zpracování.